- Reklama -zprávyzprávy

Najrýchlejšia medzinárodná preprava do Európy: Vieme, ako na to!

Date:

Share:

Potrebujete prepraviť tovar do Európy alebo v rámci štátov, ktoré sa v Európe nachádzajú? Aby sa vaše zásielky dostali z bodu A do bodu B čo najrýchlejšie, poznáme overené spôsoby, ako na to. Medzinárodná doprava sa o vaše zásielky postará v rekordne rýchlom čase. Čo na to budete potrebovať? Dozviete sa v článku.

Expresný kuriéri

Expresná medzinárodná preprava malých zásielok funguje v rámci štátu na jednotku. Odoslaný tovar si svojho príjemcu nájde v priebehu 74 hodín. Viete si predstaviť, že by sa za ten istý čas dokázal tovar prepraviť do Európy či v rámci nej? Je to možné vďaka expresnej preprave.

Cestná preprava s exprešnými kuriérmi ako jediná ponúka doručenie k dverám. To znamená, že balík alebo dokument je vyzdvihnutý z miesta odosielateľa a doručený priamo k dverám príjemcu. Tu však výhody expresnej prepravy nekončia.

Ďalšou výhodou využitia expresnej kuriérskej služby je pohodlie. Odosielateľ si môže zarezervovať zásielku online, vytlačiť prepravný štítok a naplánovať vyzdvihnutie bez toho, aby opustil svoj domov. To šetrí čas, námahu a zjednodušuje prepravný proces.

Hlavnou nevýhodou sú však náklady. Tieto služby sú drahšie ako iné možnosti dopravy, najmä v prípade väčších balíkov. Taktiež to nie je najlepšia voľba pre tovar, ktorý si vyžaduje špeciálne zaobchádzanie. Ide hlavne o nebezpečné materiály alebo tovar podliehajúci skaze.

Vzduchom a po oceáne

Kombinácia lodnej prepravy s leteckou je zároveň predstavuje spôsob, ako ušetriť a dostať svoj tovar čo najrýchlejšie k príjemcovi. V praxi to vyzerá tak, že miesta, kde je potrebná lodná preprava ušetríte na nákladoch a o územie nad pevninou sa postará letecká preprava.

Využili by ste tak intermodálnu alebo multimodálnu prepravu. Rozdiel je v nich ten, že pri intermodálnej preprave sa tovar prepravuje v uzavretej jednotke (nákladný kontajner). Pri multimodálnej preprave je preprava zazmluvnená len s jedným prepravcom. 

Využitie týchto druhov prepráv sa osvedčilo mnohým odosielateľom v rámci Európy aj mimo nej. Znamená to, že musíte vybavovať 2 druhy prepráv naraz? Nie, ak svoje starosti s prepravou vložíte do rúk špeditérom. Profesionálna špedícia je vám k dispozícií.

Cena prepravy

Expresné nákladná preprava vás bude stáť vyššiu cenu. Tá sa určuje na základe 3 hlavných faktorov: Veľkosť a hmotnosť balenia, miesto doručenia zásielky a ako rýchlo musí balík doraziť do cieľa. Zatiaľ čo štandardná doba z USA do Európy je 10 – 16 dní, expresná doba je do 3 dní.

Najznámejšie spoločností ako FedEx, UPS, DHL majú svoje ceny pevne stanovené. Ak posielate tovar z USA do Európy, ich sadzobník vyzerá takto:

  • USPS Priority Mail Express: 81,95 USD za 4 dni
  • UPS Saver : 196,84 USD za 1 deň
  • UPS Express: 199,99 USD za 1 deň
  • UPS Worldwide Express Plus: 204,89 USD za 1 deň
  • FedEx International First: 249,64 USD za 2 dni
  • DHL Express Worldwide: 59,59 USD za 2 dni

Na čo si dať pozor?

Každý štát v Európe má svoje podmienky na prepravu tovaru. Vo väčšine sa nevyžaduje ďalšia dokumentácia. Existuje niekoľko lokalít, ako sú Normanské ostrovy, Andorra, San Maríno, Vatikán, Gibraltár a Kanárske ostrovy, kde je potrebná dodatočná dokumentácia.

Ak nechcete, aby sa vaša zásielka ocitla v inom štáte, nezabudnite zadať aj štát, do ktorého tovar posielate. Rovnakých mien a adries je vo svete mnoho, jediné, čo ich od seba odlišuje je štát, v ktorom sa nachádzajú.

Európa má zoznam obmedzených položiek, ktoré nie je možné doručiť. Buďte si vedomí pravidiel, ktoré upravujú, čo sa môže a čo nemôže posielať do Európy. Naštudujte si, aký tovar je povolený v cieľovej krajine.

━ nové příběhy

Vianočné dekorácie, ktoré skrášlia domov a navodia tú správnu vianočnú atmosféru.

Vianočné osvetlenie k vianočnému obdobiu zaručene patrí. V súčasnosti je populárne moderné LED osvetlenie, ktoré nájdete v teplých a studených bielych odtieňoch, ale aj vo farebnom prevedení. Výhodou...

Wellness pobyt pre dvoch s masážou: Oddýchnite si v luxusných Apartmánových domoch Termál

Wellness pobyt pre dvoch s masážou je ideálnym spôsobom, ako uniknúť každodennému stresu a nájsť harmóniu tela a duše. Ak túžite po nezabudnuteľnom relaxe...

Ako si vybrať novú šatníkovú skriňu, aby dlho vydržala?

Nábytok dnes pre mnohých rozhodne nie je lacnou záležitosťou. Preto je dôležité vyberať si nábytok tak, aby sme ho maximálne využili a splnil všetky...

Viete, v čom sú odlišnosti u cyklokrosových a gravel bicyklov od tých cestných?

Radi jazdíte na bicykli a všimli ste si, že sa na trhu objavili nové bicykle, ktoré dostali názov gravel bike? V čom sa odlišujú...

Účinné stratégie učenia na diaľku: Ako maximalizovať online vzdelávanie

Učenie na diaľku a online vzdelávanie sa stali neoddeliteľnou súčasťou študentského života. Tento spôsob učenia prináša mnohé výhody, ako je flexibilita a prístup k...
- Komerční sdělení -pr článek