- Reklama -zprávyzprávy

Pre aké domácnosti je vhodné tepelné čerpadlo

Date:

Share:

Veľa domácností stále hľadá vhodné náhradné riešenie za elektrické kúrenie alebo plynový kotol, ktoré teraz používajú. Niekto tiež stavia nový rodinný dom, ktorý treba vykurovať, niekto rekonštruuje kúpený starší dom a chce zvoliť správny a ekonomický spôsob vykurovania. Obľúbeným riešením sú tepelné čerpadlá. Je ale dobré vedieť, v ktorých domácnostiach sa oplatí prevádzkovať tepelné čerpadlá av ktorých nie.

Tepelné čerpadlá vzduch – vzduch

Tepelné čerpadlá fungujú na princípe využívania energie zo vzduchu, vody alebo pôdy, záleží len na vás, aké máte možnosti v okolí nehnuteľnosti, ktorý zdroj energie je u vás možný. Pretože je všade okolo nás vzduch, veľmi často ľudia volia tepelné čerpadlá vzduch – vzduch. Aké sú ich prednosti a ich návratnosť?
• V prvom rade sú tepelné čerpadlá ekologickou alternatívou, ktorá nepotrebuje fosílne palivá na prevádzku. Používajú obnoviteľný zdroj energie, a to teplo z okolitého vzduchu.
• Tieto tepelné čerpadlá zaisťujú úsporu energie. Sú mimoriadne efektívne, možno ich používať v zime aj v lete. V studených mesiacoch sa používajú na vykurovanie, v letných môžu odvádzať teplo z interiéru von.
• Čakajú vás nižšie náklady na prevádzku. Aj keď môžu byť náklady na inštaláciu čerpadiel vzduch – vzduch vyššie, prevádzka je spravidla lacnejšia v porovnaní s tradičnými vykurovacími systémami. Sú energeticky efektívnejšie a majú vysokú životnosť.
• Návratnosť vašej investície je tu pomerne rýchla, a to vďaka úsporám za energie a nižším nákladom na údržbu. Dĺžka návratnosti sa ale môže líšiť podľa klimatických podmienok, aktuálnej ceny energií a veľkosti systému.
• Tepelné čerpadlá vzduch – vzduch je možné použiť do mnohých druhov budov a môžu byť inštalované na rôzne miesta. Nemusíte riešiť žiadne vŕtanie studne alebo zakopávanie potrubia, čím môžete ušetriť čas a peniaze pri montáži.
• Tým, že si kúpite tepelné čerpadlo, môžete prispieť k väčšej energetickej nezávislosti.


Kompletné informácie aj poradenstvo týkajúce sa tepelných čerpadiel ponúka firma eco3energy.sk. S dôverou sa na ňu obráťte, budete určite spokojní.

━ nové příběhy

Čistenie silikónovej omietky: Zaručený recept pre zachovanie jej kvality

Silikónová omietka a silikónová fasádna farba sa stali populárnou voľbou pre moderné domy, a to hlavne vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam. Poskytujú totiž nielen atraktívny...

Plastový záhradný nábytok: Nie je plast ako plast, v čom spočívajú rozdiely?

Keď sa povie plast, obvykle máme presnú predstavu o podobe tohto materiálu. Viete ale, že aj v druhoch plastu sú rozdiely? Z čoho môže...

Vyberte si moderný 3d vianočný stromček.

Umelé vianočné stromčeky sa stali medzi zákazníkmi veľmi obľúbenými vďaka svojmu realistickému dizajnu. Na výber je široká ponuka klasických PVC stromčekov, FULL 3D stromčekov a 3D...

Čo sú kanabinoidy a ako fungujú?

Kanabinoidy predstavujú látky, o ktorých sa čoraz častejšie hovorí v súvislosti so širokým spektrom ich pozitívnych účinkov. Ktoré sú to? Čo sú kanabinoidy a aký...

Hot Hot 40 | Rozbehni to v mexickom štýle!

Vôňa čerstvého chilli, ľúbeznej gitarovej melódie a krásne tanečnice, všade naokolo. Tak nejak si v Kajotwin kasíne predstavujeme ideálny relax v Mexiku. Vďaka automatu...
- Komerční sdělení -pr článek