- Reklama -zprávyzprávy

Plánujete si založiť e-shop? Toto sú situácie, s ktorými sa určite stretnete!

Date:

Share:

Každé podnikanie so sebou prináša určitú mieru rizika. Prevádzkovanie e-shopu sa považuje v porovnaní s inými za pomerne bezpečné, začať sa dá už s malou investíciou a tiež nemusíte hneď nakúpiť na sklad tovar za desaťtisíce eur. Neznamená to však, že pri podnikaní s e-shopom by sa nedalo popáliť. Ak plánujete predávať online, toto sú situácie, s ktorými sa určite oplatí počítať!

Nevyzdvihnutý tovar objednaný na dobierku

Dobierka, teda platba až pri prevzatí objednaného tovaru je medzi Slovákmi stále veľmi obľúbeným spôsobom online nakupovania. Pre nakupujúcich je celkom bezpečný, pretože nehrozí, že pošlete peniaze a internetový obchod vám tovar jednoducho nepošle a tak aj za cenu vyšších poplatkov ho stále uprednostňuje viac ako 50 % nakupujúcich.

Pre e-shopy ale predstavuje dobierka riziko hneď z dvoch dôvodov. Tým prvým sú nezodpovední zákazníci, ktorí si tovar objednajú ale nevyzdvihnú. E-shopu sa takýto tovar po uplynutí úložnej lehoty vráti a pošte dokonca ešte musia doplatiť, za vrátanie zásielky. Druhé riziko spočíva v pomalých platbách. Na peniaze z dobierky jednoducho internetový obchod čaká dlhšie. A aké je riešenie? Buď dobierku zrušiť úplne alebo ceny za dopravu upraviť tak, aby sa vám aj niekoľko nevyzdvihnutých zásielok cenovo vykompenzovalo?

Nesprávne nastavená cena, skladová dostupnosť alebo iné údaje v e-shope

Založiť si e-shop nie je dnes nič zložité. Vybrať si môžete buď hotové riešenie na prenájom, alebo si pomaličky budovať vlastný woocommerce web. Jednoduchý e-shop so základnou funkcionalitou si teda zvládnete vyklikať aj sami. Časom však určite oceníte aj ďalšie funkcie, ako je napojenie na databázu dodávateľa, automatické aktualizovanie cien, skladovej dostupnosti či rôznych iných údajov. E-shop s rozšírenou funkcionalitou vám ušetrí množstvo času, stane sa cennou konkurenčnou výhodou a v neposlednom rade pomôže aj vašim zákazníkom.

Kameňom úrazu sa ale môže stať, ak niečo prestane fungovať. Problematické môže byť automatické aktualizovanie cien, ktoré môže v dôsledku chyby prebehnúť nesprávne a vo vašom e-shope sa budú zobrazovať nezmyselne nízke, alebo naopak nezmyselne vysoké ceny. Napríklad ako predajca prémiového audia môže vaša povesť aj vzťahy s dodávateľmi poriadne utrpieť, ak budete predávať audio Burmester za nereálne nízke ceny.

Neoprávnené reklamácie

Riešenie reklamácií spôsobuje obchodníkom neraz vrásky na čele a online predaj nie je výnimkou. Počítajte s tým, že sa niektorí zákazníci sa budú pokúšať reklamovať aj tovar, ktorého závadu spôsobili sami, prípadne neopatrnou manipuláciou. Pripravte sa na rôzne situácie, aj na také, že zákazník vás bude presviedčať o tom, že displej na monitore praskol sám od seba. Reklamačný proces preto odporúčame vyladiť do najmenšieho detailu, tak aby ste nielenže naplnili zákonné povinnosti, ale riešenie reklamácií maximálne zefektívnili.

Problémy s osobným vyzdvihnutím tovaru

Slováci majú radi možnosť osobného vyzdvihnutia tovaru, preto by ste mali premýšľať, ako ju zabezpečiť. Jedným dychom však treba dodať, že zriadenie „kamennej“ predajne je najmä pre začínajúcich podnikateľov veľkou finančnou záťažou a zabezpečiť každodenný výdaj tovaru je náročné aj po personálnej stránke. Jednou z možností je vytvorenie odberného miesta a nasadiť rezervačný systém online, prostredníctvom ktorého si zákazníci môžu objednať vyzdvihnutie na konkrétny čas.

Poškodenie tovaru počas prepravy

Ako majiteľ e-shopu sa určite stretnete aj s prípadom poškodenia tovaru počas prepravy. V tomto smere je dôležité, aby ste využívali kuriérsku spoločnosť, na ktorú sa budete môcť spoľahnúť a bude ochotná riešiť reklamácie. Tieto situácie sa vám podarí eliminovať dôslednejším balením, pravdou však zostáva, že niektoré druhy tovaru ako napríklad softboxy, sklenené fľaše či iné krehké predmety sú na prepravu skrátka citlivejšie. Dôkladné zabalenie, označenie balíkov a v neposlednom rade aj poistenie zásielok by preto malo byť samozrejmosťou.

━ nové příběhy

Vianočné dekorácie, ktoré skrášlia domov a navodia tú správnu vianočnú atmosféru.

Vianočné osvetlenie k vianočnému obdobiu zaručene patrí. V súčasnosti je populárne moderné LED osvetlenie, ktoré nájdete v teplých a studených bielych odtieňoch, ale aj vo farebnom prevedení. Výhodou...

Wellness pobyt pre dvoch s masážou: Oddýchnite si v luxusných Apartmánových domoch Termál

Wellness pobyt pre dvoch s masážou je ideálnym spôsobom, ako uniknúť každodennému stresu a nájsť harmóniu tela a duše. Ak túžite po nezabudnuteľnom relaxe...

Ako si vybrať novú šatníkovú skriňu, aby dlho vydržala?

Nábytok dnes pre mnohých rozhodne nie je lacnou záležitosťou. Preto je dôležité vyberať si nábytok tak, aby sme ho maximálne využili a splnil všetky...

Viete, v čom sú odlišnosti u cyklokrosových a gravel bicyklov od tých cestných?

Radi jazdíte na bicykli a všimli ste si, že sa na trhu objavili nové bicykle, ktoré dostali názov gravel bike? V čom sa odlišujú...

Účinné stratégie učenia na diaľku: Ako maximalizovať online vzdelávanie

Učenie na diaľku a online vzdelávanie sa stali neoddeliteľnou súčasťou študentského života. Tento spôsob učenia prináša mnohé výhody, ako je flexibilita a prístup k...
- Komerční sdělení -pr článek