- Reklama -zprávyzprávy

4 vlastností používateľsky prívetivej webstránky

Date:

Share:

Používateľsky prívetivé webové stránky sú základom úspechu každého online podniku. Intuitívne webové stránky, ktoré sú ľahko ovládateľné a poskytujú bezproblémovú používateľskú skúsenosť, môžu výrazne ovplyvniť zapojenie návštevníkov, mieru konverzie a celkovú spokojnosť zákazníkov.

Aby sme vám pomohli vytvoriť webovú lokalitu, ktorá zaujme a poteší vaše publikum povenujeme sa 4 základným charakteristikám používateľsky prívetivej webovej lokality. Bez ohľadu na to, či navrhujete novú webovú lokalitu alebo chcete spraviť audit e-commerce stránky a vylepšiť ju, pochopenie týchto kľúčových vlastností vám umožní vytvoriť ideálny digitálny priestor pre zákazníka.

Aby bola vaša webová lokalita úspešná, musí nielen vyzerať atraktívne, ale aj poskytovať návštevníkom bezproblémový používateľský zážitok.

  1. Kompatibilita s mobilnými zariadeniami

Keďže čoraz viac ľudí používa na prístup na internet svoje telefóny, požiadavkou sa stalo mať webové sídlo prispôsobené pre mobilné zariadenia.

Prvým krokom je zistiť, ako vyzerá vaša súčasná webová lokalita na mobilnom zariadení. Môžete to zistiť pomocou testera mobilných stránok spoločnosti Google. Ak vaša webová lokalita nie je dobre prístupná na mobilnom zariadení, môžete si zadarmo vytvoriť mobilnú verziu pomocou webových nástrojov na tvorbu mobilných webových lokalít.

  1. Základné informácie

Použiteľnosť je daná tým, ako je obsah na vašom webovom sídle usporiadaný a prezentovaný. Často sa však na to zabúda. Starostlivo naplánujte sekcie a kategórie svojej webovej stránky a prezentujte obsah tak, aby ho používatelia mohli ľahko objaviť.

Ak si netrúfate na vytvorenie a úpravu webstránky sami, oslovte radšej odborníkov na tomto odkaze tvorba web stránok cena.

  1. Dobre formátovaný obsah

Vaši zákazníci nečítajú každé jedno slovo, ktoré vy na stránku napíšete. Každý len v rýchlosti očami prejde celý obsah a zamerajú sa na to najdôležitejšie pre nich. Preto je veľmi dôležité, aby ste obsah formátovali tak, aby sa každému ľahko čítal. Nadpisy, podnadpisy, odseky, odrážky a zoznamy sú užitočné na rozčlenenie obsahu a uľahčenie čítania.

  1. Rýchle načítanie

Nič neodradí návštevníkov viac ako dlhé načítavanie. V skutočnosti je oneskorené načítanie jedným z najčastejších dôvodov, prečo ľudia opúšťajú webové stránky. Pre optimálnu použiteľnosť je veľmi dôležité zabezpečiť, aby sa vaša webová lokalita načítala za 4 až 6 sekúnd. Má to vplyv aj na vaše hodnotenie vo vyhľadávačoch.

Vytvorenie používateľsky prívetivej webovej stránky je dôležitým aspektom úspechu. Začlenenie uvedených vlastností môže výrazne zlepšiť celkový používateľský zážitok a prilákať zákazníkov. Zvýšte svoj úspech pomocou procesov automatizácie akým je aj informačný systém Pohoda a dominujte svojmu odvetviu.

Foto: elements.envato.com

━ nové příběhy

Zažite neopakovateľnú atmosféru na vianočných trhoch.

Vianočné trhy sú neodmysliteľnou súčasťou predvianočného obdobia. Dve z najznámejších a najobľúbenejších destinácií, Bratislava a Viedeň, každoročne lákajú nielen domácich, ale aj návštevníkov z...

Komplexný sprievodca svetom montérok: Typy a ich využitie

Montérky sú neodmysliteľnou súčasťou pracovného odevu v mnohých profesiách. Ponúkajú nielen ochranu, ale aj pohodlie a funkčnosť. V tomto článku sa pozrieme na rôzne...

Sprievodca výberom kuchynského drezu a doplnkov: Od materiálov po funkčnosť

Kuchynský drez je neodmysliteľnou súčasťou každej modernej kuchyne. Nie je to len miesto na umývanie riadu – je to centrálny bod prípravy jedál a...

Čistenie silikónovej omietky: Zaručený recept pre zachovanie jej kvality

Silikónová omietka a silikónová fasádna farba sa stali populárnou voľbou pre moderné domy, a to hlavne vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam. Poskytujú totiž nielen atraktívny...

Plastový záhradný nábytok: Nie je plast ako plast, v čom spočívajú rozdiely?

Keď sa povie plast, obvykle máme presnú predstavu o podobe tohto materiálu. Viete ale, že aj v druhoch plastu sú rozdiely? Z čoho môže...
- Komerční sdělení -pr článek